Login

Charakteristika školky

Mateřská škola Skalsko má kapacitu 35 dětí. Je vedena jako dvoutřídní – třída Myšiček s dětmi ve věku 3-4 roky a třída Krtečků, kde jsou děti ve věku 5-6 (7) let.

Denní program a výchovu zajišťují 3 paní učitelky – vedoucí učitelka Hana Zachrdlová, DiS., Pavla Havrdová a Vladimíra Paulusová. Úklid a výdej jídla má na starost paní Marcela Kučerová.

Školka se nachází na klidném místě na okraji vesnice, v těsné blízkosti pole a lesa. Budova je přízemní s bezbariérovým přístupem. Třídy jsou uzpůsobeny ke skupinovým i individuálním činnostem. Děti mají k dispozici přiměřené množství hraček a pomůcek pro hru i učení, pro doplnění výuky je ve třídě počítač s internetem, televize a DVD, CD přehrávač a elektronické piano. Na podzim přibude interaktivní tabule. Součástí školky je velká oplocená zahrada, na níž je naplánována renovace herních prvků a vybudování dopravního hřiště.

Provoz MŠ je od 6.00 do 16.00 hodin. Školka má pravidelný denní rytmus a řád, který navozuje dětem pocit bezpečí. Její program plně respektuje individuální potřeby dětí a vytváří jim možnosti k vlastnímu pokroku a seberealizaci. Učitelky se snaží o nenásilnou komunikaci, která je dětem příjemná a navozuje vztah důvěry. Všechny činnosti vychází ze Školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání, který je zpracován v souladu s požadavky Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání.

Jak to u nás vypadá

Volná místa v
Vážení rodiče,v naší mateřské škole máme od září 2018 ještě >>


RYCHLÝ KONTAKT

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA SKALSKO, OKRES MLADÁ BOLESLAV

Skalsko 23
294 26 Skalsko

Telefon:
ZŠ - 737 388 336
MŠ - 702 123 515
zsskalsko@centrum.cz

AKTUALITY

Kouzelník Navarro

Vážení rodiče,
6. 1. 2020 do MŠ přijede kouzelník Navarro s představením Kouzelné míčky...

Vánoční dílnička

Vážení rodiče,
v úterý 17. prosince 2019 se od 16:00 uskuteční vánoční dílnička...

NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí naší školy.

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček
ZŠ a MŠ Skalsko

Created by © 2014 - 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign